Kar Taneli Kırmızı Bere YapımıYılbaşı heyecanı her yerde. Mağazalarda, sosyal medyada, kafalarda hep yeni yıl projeleri. Bu heyecanı sonuna dek yaşayanlardan biri de şüphesiz ki hobi severler. Aralık deyince tüm projeler yeni yıla odaklandı. Eee yeni yıl demişken kar tanelerini unutmak olmaz. Her ne kadar soğuk havayı sevmesem de karın masum beyazlığını çok severim. Bu nedenledir ki kar tanelerine, hele ki örgü kar tanelerine de ayrı bir hayranlığım vardır. Bu berenin çıkış noktası da işte böyle bir hayranlıktan kaynaklı.

Gelelim yapımına. Ben Ören Bayan'ın Dora yünleri 2 kat yaparak kullandım. Özel bir yün seçimi değil, zira evdeki ip stoğunda en uygun yünler onlardı ;) 6 numara şiş ile 80 ilmek atıp 6 sıra 2 ters 2 düz ördüm sonrasında düz örgüye geçtim ve kar tanesi motifini uyguladım. Motif toplamda 27 ilmek üzerine kuruluyor siz de ilmek sayınızı bunu baz alarak hesaplayabilirsiniz.

Aşağıdaki şablona göre her sırada belli noktaları beyaz yün ile ördüğümüzde taaa taa taaa taammm kar tanesi motifimiz hazır.Kartanesi motifini tamamladıktan sonra 4 sıra daha kırmızı iple tüm ilmekleri örün. hiç eksiltme yapmadan ve ilmekleri şişten çıkarmadan bir iğne yardımı ile tüm ilmekleri büzün ve koca bir ponpon yaparak berenizi tamamlayın. Yeni yıl hediyesi için eminim sevdiklerinize güzel bir sürpriz olacaktır. Hem örgü örerken terapi yapması, ruhunuzu dinlendirmeniz de cabası. Sevgiler, selamlar efendim. Huzurlu akşamlar dilerim ;)

2 yorum

  1. Elinize sağlık.Çok beğendim.

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim güzel beğeniniz için:) Sevgiler ;)

    YanıtlaSil